Většina lidí, kteří dosud nevyzkoušeli tento druh cvičení, si myslí, že se jedná o snadnou aktivitu, při které se ani nezapotíte. Opak je ale pravdou. Ve skutečnosti jóga není jen pro ženy a klidnější povahy, ale i pro jedince, kteří se aktivně věnují jinému sportu. U tohoto cvičení totiž zapojíte i ty svaly, o kterých se vám dosud ani nezdálo!

Pod slovem jóga se však neskrývá jen cvičení, ale také životní směr a cesta k rovnováze. Díky jednotlivým ásanám (neboli pozicím) své tělo posílíte, protáhnete i zdokonalíte rovnováhu. Pozitivní vliv má však nejen na fyzickou schránku, ale také na naši psychiku. Jóga totiž pomáhá najít vnitřní klid, zvýšit sebevědomí a odbourat negativní pohled na svět. Zaujal vás tento druh cvičení? Zde máte několik tipů, kam na jógu můžete vyrazit spolu s ActivePassem.

Buďte správně namotivovaní

Základem každého úspěchu je správná motivace. Právě na tu se zaměřují lektoři skupiny Partyfit, která má po Praze rozmístěné hned tři pobočky. Krom mnoha lekcí zaměřených na nejrůznější pohybové aktivity si zde můžete užít například lekce Hot fitness jógy, díky které spálíte velké množství kalorií, nebo Power jógu zaměřenou na dynamické střídání jednotlivých pozic.

Jedno cvičení, tisíc podob

Není jóga, jako jóga. Jednu z nejpestřejších nabídek typů jógy naleznete v Yoga Karlín, kde si určitě vyberete. Jednotlivé lekce se zaměřují na posílení fyzické – například hard jóga, power jóga, dynamická jóga – i psychické stránky – pranajáma meditace.

Příjemný prostor

V jógovém studiu pracujete nejen na svém těle, ale také na mysli a duchu. Právě proto je důležité, aby vám byl prostor, ve kterém jsou lekce vedeny, skutečně příjemný. Přesně to je cílem majitelů Siddha Yoga studia v Liberci, kteří studio vybudovali v podkrovních prostorech. Lekce jsou určeny pro jogíny všech úrovní, nastávající maminky i rodiče s dětmi.

Svým klidem vás nakazí prostor, který je určen pro cvičení v Yoga Brno Zábradovická. Z lekcí vedených v tomto studiu si vybere každý. Zejména pro začátečníky jsou určeny lekce relaxační jógy, jemné jógy, vin jógy, basic jógy či jógy s mediací. Pokročilí pak ocení možnost navštívit power jógu, vinyásu, hatha jógu či aštangu.

Zkuste něco netradičního

Neméně široká škála jógových stylů vás čeká také v Domě jógy v Praze. V rozvrzích třech studií naleznete jak klasické lekce, tak i alternativní druhy tohoto cvičení. Vyzkoušet můžete například hot jógu, která se cvičí v sálech vytopených na 42 °C, nebo aero jógu, v níž se mísí jógové ásany s prvky závěsné akrobacie.

Vůně jógy

Že cvičení nemůže vonět? O opaku vás přesvědčí v Yoga House v Brně, kde můžete zajít na lekci aromaterapeutické jógy. Jedná se o relaxační formu jin jógy, která se cvičí při vůni přírodních esenciálních olejů, jejichž vůně pomáhá uvolnit od napětí, stresu či bolesti hlavy. Typů jógy zde však naleznete mnohem víc. Například ti, kteří chtějí své tělo poznat do hloubky, si určitě zamilují netradiční lekce takzvané fasciální jógy.

 

Bydlíte v jiné lokalitě, než kde se nachází naše nejpopulárnější provozovny? Nevadí! Přehled všech jógových center, ve kterých můžete využít ActivePass naleznete ZDE.

PS.: Ať si vyberete lekci v kterémkoli studiu, nezapomeňte si předem rezervovat místo! Ať vám ho nikdo nevyfoukne.