Konečně je to tady! Venku je krásně a po pracovních dnech v kancelářích je nejlepší vyrazit na vzduch a za sluncem. Přeplněné cyklostezky vás ale nebaví a běhání je dobré, jen aby člověku neujel vlak? Podívejte se na tipy, jak si aktivně a zajímavě užít volný čas.

Je rychlejší než běhání a člověk se u něj nemusí tolik zadýchat. Co to je? Jasně, jízda na inlinech. Na začátek není potřeba umět nejrůznější triky, aby si člověk užil volné odpoledne na bruslích. Navíc si je ani nemusí kupovat. V Mecce pražských inlinistů na Ladronce si je může každý vyzkoušet a na vlastní kůži zjistit, jestli je tohle sport pro něj. Poradenství, servis i zmíněnou půjčovnu tady nabízí Inline Centrum. K dispozici jsou i trenéři, kteří umí pomoci nejen začínajícím bruslařům, ale poradí třeba i těm, kteří si chtějí zlepšit techniku, nebo se chtějí naučit perfektně zabrzdit. Čas od času tady pořádají i testování bruslí světových značek pro veřejnost.

Teamové sporty mají něco do sebe. Sejde se parta kamarádů, společně si dají do těla a zároveň se člověk spíš přinutí něco dělat, než když záleží jen na něm samotném. V létě se nabízí jako ideální volba plážový volejbal. Zkusit se dá třeba v největším areálu pro tento sport u nás v Beachklubu LádvíJe zde 18 kurtů s jemným pískem, na kterém hrály i největší světové hvězdy plážového volejbalu.

„Písek jsme totiž přivezli ze Štvanice, kde se hrála světová série plážového volejbalu Swatch FIVB,“ vysvětlují provozovatelé areálu.

Zahrát si tady může kdokoli, kurty se dají pronajmout jak jednorázově tak na celou sezonu. Pro začátečníky tady pořádají tréninky a o víkendech tu jsou turnaje pro všechny zdatnostní kategorie. To nejlepší na závěr: nechybí ani restaurace se zahrádkou a pro rodiče s dětmi je tu připravený dětský koutek.

Všechno je to fajn, ale chtělo by to něco opravdu nového a víc adrenalinu? Co takhle extreme archery? Přesně jak název napovídá: je to extrémní a jsou tam luky. U nás se takhle aktivita teprve začíná objevovat, někdy se o ní píše jako o lukohře, larpgame nebo třeba archery game. V jednoduchosti jde o variantu paintballu, která se hraje s velkými luky a šípy. Na první pohled to vypadá drsně, ale hra je bezpečná: šípy jsou opatřené měkkou pěnovou špičkou. Nový sport se dá vyzkoušet třeba v Action Parku v Lahovičkách kousek za Prahou nebo třeba v Předměřicích nad Labem v Hradci Králové. Extreme Archery je ideální pro party kamarádů, rodinné oslavy nebo třeba kolegy z práce. Týmy mají kolem deseti lidí a hrát můžou i děti.

Možností, jak trávit venku volný čas, je ale ještě víc. Co třeba vyzkoušet jízdu na koni, lanový park nebo třeba na vlastní kůži otestovat moderní parkour? Vyrazit jen tak do ulic zdolávat překážky asi není hned pro každého, v In Motion Academy ale dokazují, že právě parkour je skvělá možnost, jak se rozhýbat, přirozenou cestou posílit tělo i zlepšit svou pružnost.

Parkour je pro každého. To není jen prázdná fráze, ale skutečnost. I když by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná pouze o riskantní adrenalinovou zábavu mladých šílenců, není to pravda.“

Vysvětlují provozovatelé In Motion Academy (Je v Praze, Plzni a Brně) s tím, že časem bude člověk překvapený, co všechno dokáže (i venku v ulicích). V nabídce jsou kromě klasických kurzů i workshopy pro začátečníky, kteří si chtějí parkour nejprve vyzkoušet.

Něco vás zaujalo? Nebo hledáte další tipy, jak aktivně a zábavně trávit venku volný čas? Stačí se podívat na nabídku ActivePassu a vybrat si to pravé.