Milí rodiče! Víme, že vašim ratolestem sice poměrně nedávno skončily prázdniny, ale zábavy pro celou rodinu není nikdy dost, a to ani na podzim! Babí léto je tu, a tak si můžete užít ještě řadu prima aktivit venku. A nejen tam. Láká vás historie, technika nebo nejlepší skákací hrady v Česku? Tak se pojďte podívat, kam se s ActivePassem můžete vydat.

 

Máte doma malé školáky a rádi byste jim zpříjemnili víkend výletem do krásné přírody, kde by se zároveň dozvěděli i něco z historie? Vydejte se do Domu přírody Moravského krasu. Expozice vypráví příběh krajiny od hlubinného geologického vývoje až po její současnou podobu. Část exkurze probíhá uvnitř a část venku v menším geoparku. Takže návštěvu nezkazí ani případná nepřízeň počasí.

 

Zábavu během deštivých dní si můžete užít i při návštěvě největšího hračkářství v Praze. V Hamley’s na Příkopech na vás čeká totiž kromě spousty hraček, které si děti mohou vyzkoušet, hlavně Motýlí dům Papilonia. Rázem se tak ocitnete v tropickém pralese, ve kterém najdete až 600 exotických motýlů. Motýli poletují všude kolem a lidí ani foťáků se rozhodně nebojí. Tak si vezměte nějaké barevné oblečení a nebojte se je nechat přistát na vaše rameni nebo třeba na nose. Můžete se stát i svědky líhnutí motýlů z kukly, kterých bývá denně okolo třiceti.

Klouzačky, skákací hrady a řadu prolézaček pro nejmenší, ale také pro větší šelmy do patnácti let najdete v Dětském světě Lvíček v Plzni.

„Zatímco děti budou řádit a zkoušet spolu s novými kamarády jednu vylomeninu za druhou, vy můžete v klidu posedět u kávy či něčeho dobrého k snědku v restauraci v 1. patře a ruch herny sledovat na obrazovkách,“

doporučují majitelé. Novinkou je také Zmrzlinárna Lvíček, kde na vás čeká 50 druhů zmrzliny na jednom místě.

 

Všechny malé vědce pak potěšíte návštěvou centra Alternátor v Třebíči. „Jsou zde tři patra expozice, do kterých vás doveze unikátní solární výtah – jediný v ČR,“ říkají majitelé. Čekají vás exponáty, díky kterým se dozvíte něco o historii výroby energie v Třebíči a najdete tady také zajímavou expozici E.ON s názvem „Cesta elektřiny aneb od zdroje po zásuvku“. Pro děti je kromě výstavy k dispozici dětská herna s kuželkami nebo klouzačkou a první sobotu v měsíci pořádají v Alternátoru pro malé chemiky zábavnou science-show, kde si můžete vyzkoušet řadu zajímavých chemických pokusů.

Možností, kam zajít, je samozřejmě mnohem více. Dalších téměř 500 možností vás čeká ve vyhledavači, stačí si jen vybrat podle vašich preferencí a zájmů.