Sice se tomu donedávna příroda bránila zuby nehty, ale čas je neúprosný. Přišel podzim. I když to už venku není zrovna na koupání, pořád se dá vymýšlet řada skvělých outdoorových sportovních i odpočinkových aktivit, kterými si zpříjemníte nejen víkendy, ale i čas po práci.

Podzim je skvělým obdobím hlavně pro ty, kteří zrovna neholdují tropickým třicítkám, a tak vyrazí ven za zábavou všichni, včetně zapřisáhlých odpůrců horka. Kromě klasiky v podobě běhání, bruslí nebo projížďky na kole je možné zažít spolu s ActivePassem po celé České republice nespočet skvělých aktivit. Tak kam to bude?

Romantické procházky barevnou přírodou jsou jako stvořené pro všechny zamilované páry, které tráví rády volný čas i mimo vyhřátou postel. Co takhle si je zpříjemnit nějakým hezkým zážitkem a podívat se na nádherné přírodní scenérie i z jiné perspektivy? O to se postará třeba projížďka na bobové dráze. Ať už vyrazíte do Jizerských hor nebo do Krkonoš. Dech beroucí výhled a příliv adrenalinu si můžete užít například v Harrachově, Špindlerově Mlýně nebo v Liberci. A pokud vás lákají spíše nižší kopečky a vydáte se třeba na túru po Šumavě, nenechte si pak ujít přepychovou vyhlídku z lanovky Kleť. Když budete mít štěstí a bude jasno, dohlédnete až na vrcholky rakouských Alp. Dolů to pak můžete vzít hezky po svých.

K přírodě však také neodmyslitelně patří její obyvatelé. Jste z Prahy a nechce se vám jezdit nikam daleko? Vydejte se pouhých 15 kilometrů na západ do přírodního parku Povodí Kačáku, kde najdete unikátní Oslí farmu. A co přesně zde nabízí? Kromě výletů do přírodního parku s oslíkem si tady můžete užít večery u ohně s hudbou, originálním programem a gastronomickými specialitami nebo si uspořádat jedinečnou narozeninovou oslavu. Čím jsou oslíci výjimeční?

„Oslíci jsou úžasná zvířata. Mohou nás mnohému naučit a obohacují naše životy o nezapomenutelné chvíle. Jsou našimi parťáky a kamarády. V jejich společnosti si víc uvědomujeme vzácnost přítomného okamžiku. Učí nás zpomalit a zamyslet se. Zklidní naši duši. Učí nás být sami sebou. Být, cítit a vnímat. Mít v hlavě pořádek,“

lákají na oslíky majitelé farmy.

Nebo vymýšlíte, kam vyrazit se svými zaměstnanci na parádní teambuilding, při kterém byste si užili pořádnou porci zábavy, trochu adrenalinu a zároveň se i malinko zapotili? Tou pravou volbou může být třeba bývalá raketová základna, prostor, díky kterému si firemní akci budou všichni ještě dlouho pamatovat. Rakety tam však již nehledejte. Na základně nyní zažijete na vlastní kůži možnosti, jak se ukrýt, zaútočit nebo obelstít nepřítele při hře paintballu. A kde? 3VK Paintball najdete v Přelíci u Slaného.

Líbí se vám některý z tipů na podzimní aktivity a výlety? Nebo byste rádi vyzkoušeli něco jiného? Mrkněte na pestrou nabídku ActivePassu a vyberte si podle svých preferencí tu pravou zábavu pro vás.