Na jednom se lékaři, sociální pracovníci i vědci shodnou: aktivní život je u seniorů obzvlášť důležitý. Na jedné straně je podněcuje k vytváření nebo udržování sociálních kontaktů, na druhé straně se díky nejrůznějším aktivitám udržují senioři v kondici. Co tedy podniknout?

Jistě, skákat padákem nebo zkoušet jiné adrenalinové sporty si někteří senioři taky neodpustí, většina z nich ale raději volí něco klidnějšího. I tak nemusí zoufat. Nabídka vhodných sportů a zábavy pro trávení volného času je široká. Při hezkém počasí a s partou dalších lidí (co takhle odpoledne s celou rodinou?) se nabízí například petanque. Kdo někdy navštívil například Francii, tomu jistě v paměti utkvěly skupinky francouzských seniorů s nadšením hrajících petanque. Vyzkoušet se dá třeba v pražském parku Ladronka u Inline Centra.

Klasikou, při které se člověk odreaguje, projde v klidné přírodě a zároveň protáhne tělo (podle svých možností) je golf. Kdo si netroufá na velké hřiště, může nejprve začít s minigolfem. Seznámit se s ním lze například v tématicky laděném Country Golf Clubu Střítež v Třebíči, kde se na chvíli ocitnete na divokém západě.

Společenskou i pohybovou aktivitu v jednom představují (párové) tance. Nabídka je velmi široká a kromě lekcí moderních a rychlých tanců se dají najít i kurzy klasického tance, které starším párům mohou třeba připomenout večery strávené v tanečních. Nabízí je například Centrum tance, které má pobočky v Praze i v Brně. Na půl cesty mezi oběma městy je Taneční škola Aura v Jihlavě. V nabídce ActivePassu ale tanečních škol i pro starší najdete ještě víc.

Kdo je raději sám a o velkou společnost nebo publikum nestojí, může vyzkoušet třeba elektrokola. Dnes se na nich prohánějí cyklisté všech věkových kategorií a kdo jednou elektrokolo zkusil, většinou přiznává, že to je fantastický zážitek. Pořád je to sport, ale méně náročný a zároveň elektrokolo umožní zvládnout delší vzdálenost, na výlety v horách je to ideální společník. Vypůjčit se dají třeba ve Sportovním centru v Semilech.

Při špatném počasí se proti tomu nabízí cvičení v různých fitness centrech, které nabízejí speciální programy pro seniory. V Českých Budějovicích má takovou nabídku například Fit Studio RB, v Poděbradech je to Fitness Arena a v Praze se dá vyzkoušet například Sportovní areál Hamr v Záběhlicích.

Volný čas se dá ovšem trávit aktivně a přitom se člověk nemusí obrazně řečeno strhat. Vyzkoušet se tak dá třeba návštěva Zoologické zahrady – už jste byli v té liberecké? Nebo třeba výlet na Žižkovskou televizní věž  s fantastickým výhledem na hlavní město.

Ať tak či tak, nabídka pro aktivní trávení volného času je velká. Tak proč se do ní s ActivePassem nepustit?