Hurá, prázdniny začaly a děti mají volno! Jenže do dovolené je daleko a na tábor nechtějí? Přinášíme první díl seriálu o tom, jak zabavit a rozhýbat děti (a třeba i sebe) nejen o prázdninách. Tři, dva, jedna, začínáme skákáním.

Zabavit, rozhýbat a nakonec ideálně i unavit. Tak se dá s nadsázkou popsat cíl snad většiny rodičů pro volné dny s dětmi. Příjemný bonus navrch je, když jsou děti nakonec unavené víc než rodiče. Ideální způsob, jak toho zkusit dosáhnout je v zábavních parcích, kde se můžou děti pořádně vydovádět. (Tady najdete článek o vědeckých a zábavních parcích pro celou rodinu.)

Pro děti i dospělé se nabízí například Jumpark Praha, kde se dá skákat na velkých trampolínách, skákat do pěnové jámy nebo si zavzpomínat na hodiny tělocviku ve škole a zahrát třeba vybíjenou.

„Kdo z Vaší rodiny vyskočí dál, výš nebo zvládne nějaký akrobatický kousek?“ ptají se organizátoři Jumpparku.

Komu dojdou síly, najde útočiště na baru třeba u domácí limonády. Když už jsme u skákání, nesmíme zapomenout Hopsárium. Ano, jak název napovídá v tomhle parku (který je v Děčíně, Českých Budějovicích a na Lipně), se hlavně hopsá. Jsou tady skákací hrady, míčkový bazén, skluzavky ale i autíčka z dopravního hřiště a další atrakce. Vše je navíc schované pod střechou a jde tak o ideální program (nejen) pro deštivé dny.

Při hezkém počasí se nabízí například v Brně venkovní park Líšeňáček, kde na 1600 metrech čtverečních mohou děti vyzkoušet skákací nafukovačky, prolézačky a další atrakce, které jsou zárukou, že se návštěvníci nudit nebudou. Pro rodiče nebo větší děti jsou k dispozici například kulečník nebo stolní fotbálek.

O kousek dál v Uherském Hradišti je pro malé neposedy připravená „továrna na úsměv“ alias Smajlíkov. Kromě prolézaček a dalších známých atrakcí tady je například fontána, která chrlí míčky, třípatrová závodní skluzavka nebo malé hřiště pro nejmenší děti. Smajlíkov je ideální pro deštivé dny a díky klimatizaci je tu příjemně i tehdy, když je venku k padnutí.

Skákání na trampolínách zabaví celou rodinu.

Fyzičku i rovnováhu si můžou děti procvičit například i v Centrum Jungle v Benátkách nad Jizerou a rodiče si mezitím můžou odpočinout. Trampolína, síťové překážky nebo pavoučí síť a houpačky zabaví děti a dospělým dají čas na chvíli oddychnout.

V Olomouci můžete vyrazit do Amazonie: parku s obří průlezkou, skákacím hradem a dalšími atrakcemi pro děti. I tady myslí také na dospělé, pro které je připravena kavárna s výhledem na herní zónu. Jestli jste z jižních Čech, nebo se tam chystáte trávit dovolenou, možná vám přijde vhod tip na českobudějovický Funpark Panda, kde se na dvou tisících metrech čtverečních nachází řada atrakcí pro děti, včetně těch nejmenších do tří let. Osvědčenou a známou jistotu pro zabavení dětí pak nabízí Človíčkov – řetězec heren, které jsou už na deseti místech v Česku.

Až bude venku teplo k padnutí, můžete zkusit i naše tipy na vodní aktivity s ActivePassem.

Další tipy, jak trávit volný čas a objevit nová místa i aktivity, najdete na stránkách ActivePassu.