Milujete přírodu a rádi byste strávili příjemný den ve společnosti exotických zvířat? Nebo byste si chtěli na vlastní kůži vyzkoušet krmení krokodýlů. To i mnohem více můžete během léta zažít při návštěvě českých tradičních i netradičních zoologických zahrad a farem. S ActivePassem navíc zcela zdarma nebo za zvýhodněnou cenu.

Projížďka safari vláčkem

Toužíte po setkání s jihoafrickými žirafami, opicemi, klokany, medvědy nebo byste rádi nahlédli do podmořského světa plného korálů? Šest pavilonů, mnoho dalších expozic nebo třeba pohled na zoo i krásné okolí lesů z výšky v podhůří Nízkého Jeseníku nabízí krásná ZOO Olomouc na Svatém Kopečku. Strávit den se suchozemskými i mořskými vzácnými druhy můžete příjemnou procházkou po zoo nebo třeba projížďkou safari vláčkem a pak si vše prohlédnout z 32 metrů vysoké vyhlídkové věže.

 

Zajímavosti z tajuplného světa krokodýlů

Nemusíte jezdit až do tropických oblastí Afriky, Asie, Ameriky nebo Austrálie. Vidět na vlastní oči tyto predátory můžete i v samotném centru hlavního města. Krokodýlí ZOO Praha nabízí komentované prohlídky s průvodcem, víkendové moderované krmení krokodýlů či VIP prohlídky, při kterých se dozvíte téměř neznámé a často i dosud nepublikované zajímavosti ze světa krokodýlů. A co víc? Krokodýlí krmení si navíc můžete vyzkoušet i vy sami.

 

Porodnice kovových zvířat

I ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat skvělé věci, které jsou krásné, zajímavé i nadále užitečné. Své o tom ví v KOVOZOO, unikátní kovové zoo, ve které najdete více než 250 zvířat vyrobených ze železného šrotu. Kromě nevšední podívané, která zaujme malé i velké, se můžete těšit na rozhlednu maják Šrotík, loď Naděje, vyhlídkové lávky nebo třeba na porodnici kovových zvířat.

 

„Zde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření a vaření, kdy výsledkem je vždy něco výjimečného…ať už nový přírůstek do KOVOZOO, tak okamžiky strávené společně s prima lidmi, jejichž srdce hoří pro stejnou věc a ruce se nebojí chopit se práce, ať už je to ředitel nebo dělník,“

říkají provozovatelé. Tuto netradiční zoo najdete ve Starém městě u Uherského Hradiště.

 

Nejstarší ZOO s vzácnými druhy

Výjimečnou příměstskou zoo s možností pozorovat zvířata z blízké vzdálenosti, je bezesporu Zoologická zahrada Liberec, která je vůbec nejstarší takovou zahradou v České republice. Najdete v ní chovatelsky i ochranářsky nejvzácnější chované druhy, jako je osel somálský, zebra bezhřívá, kůň Převalského nebo třeba makak lví i lev berberský. Kromě nich se můžete těšit také na pandy červené, lachtany, tučňáky, mravenečníka i plameňáky. Celou zoo pohodlně projdete za půl dne a po cestě si můžete odpočinout při pohledu na pavilony z krásných vyhlídek, laviček či altánů.

 

Dobrodružný geopark i kontaktní zoo

Hledáte něco spíše pro celou rodinu? Pak se vydejte do přírodního zábavního parku Šťastná země v Turnově. Čeká vás tady park plný pískovišť, trampolín, lanovek, tobogánů, ale i nádherný dřevěný hrad Trosky. Děti se zabaví také při krmení a hlazení zvířátek v kontaktní zoo, při výrobě dřevěných koníků či mečů nebo při putování hravou a naučnou stezkou v geoparku, kde se dozví něco o přírodě a geologii Českého ráje.

 

Možností, kde lze výhod ActivePass využít, je po celé České republice samozřejmě mnohem více. Přehled zoologických zahrad a farem, kde svou kartu uplatníte, najdete zde.