Se sezónou opalovaček a bazénů nemusíte nutně ukončit i péči o vlastní tělo. Na rozdíl od léta, kdy se většina sportovních aktivit dala provozovat venku, je na podzim vhodné přesunout se pod střechu. Právě proto jsme pro vás připravili seznam šesti nejlepších fitness center mimo Prahu, která rozhodně stojí za navštívení, a to nejen díky svému luxusnímu vybavení. Vybrat si můžete v Ostravě, Brně i Liberci.

 

Vše pro blázny do Crossfitu

Cross Workout klec, olympijské osy, kettlebelly, medicimbaly a řadu dalšího skvělého vybavení pro nadšence do čím dál více populárního CrossFitu, najdete v největším moderním fitness v Brně. Big One Fitness „Mendlák“ má navíc skvělou zónu pro funkční trénink a zajít sem můžete na 19 lekcí týdně. Jeho menší brácha Big One Fitness Benešova, kterého najdete přímo v centru, je lekcemi ještě nadupanější, a kromě parádně vybaveného fitka tady najdete krásný wellness i saunový svět.

Na CrossFit specializované fitko ale nenarazíte jen v Brně. Své o tom ví jistě obyvatelé Liberce a okolí. V Liberci totiž najdete fitness Good Fellas, ve kterém si můžete vybrat hned ze tří typů tréninků, a to CrossFit Metcon pro zlepšení fyzičky, CrossFit I pro celkové zesílení těla nebo CrossFit II pro maximalizaci síly a výbušnosti. Srdečně vítáni jste také na dalších specifických formách tréninků, jako jsou Weightlifting, CF Strong, CF Lunchbreak nebo CF Fellas.

 

Trénink od samotného mistra světa v kulturistice

Jestli se chcete nechat inspirovat skutečnými borci, pak se vydejte do posilovny Dalibora Hájka, kterou najdete pod jménem Hulk Gym ve Sportovní ulici v Brně. Vybavena je přepychovými stroji amerických značek, kardio, crossfit i strongman zónou. Nechybí ani lana pro šplh, kruhy, yoke, Atlasovy kameny nebo speciální dřepovací klec. Mezi nejnovější přírůstky fitka patří pás SKILLMILL, schody nebo Pure strength – row machine pro přítahy na záda.

 

Pokud jste sportovec každým coulem a není vám cizí jak individuální, tak skupinový trénink nebo raketové sporty, pak je pro vás jako stvořené fitness centrum Fit4all, které najdete také v Brně, a to v Novém Lískovci. Disponuje špičkově vybavenou posilovnou, dvěma sály pro skupinovky, 3 tenisovými a 4 badmintonovými kurty. Nechybí ani kavárna, lanové hřiště nebo herna.

 

Nečekané výsledky během krátké doby

Silové cvičení v kombinaci se cvičením kardiovaskulárním je velmi oblíbené jak u mužů, tak u žen. A proč byste si ho měli zamilovat i vy? Kromě lepší fyzičky a poměrně rychlého nárůstu svalové hmoty, prospívá tato kombinace cviků vašemu srdci i kloubům. Na skvělý kruhák pod vedením kvalifikovaných trenérů můžete vyrazit do Top Fitness Dubina Ostravě, moderní posilovny se svěžími prostory.

 

Intervalové cvičení i zkouška vaší rovnováhy

I v Power fitness v Liberci si přijdou na své vyznavači různých sportů. Jestli jste zastánci zábavného a efektivního cvičení a milujete skákání, pak určitě musíte vyrazit na lekci jumpingu. Pro ty klidnější jsou připraveny lekce pilates nebo jógy a všichni bodybuildeři si to užijí na lekcích TRX nebo při cvičení na strojích v klasické posilovně. Cvičit můžete také s řadou pomůcek nebo se třeba projít po slack line a ověřit si svůj balanc. Fitness najdete ve 2. patře Nákupní galerie Plaza Liberec.

 

Netrefili jsme se vám do vkusu nebo lokality? Podívejte se na seznam všech našich provozoven a vyberte si tu, která se vám zalíbí nejvíc.