Péče o vlastní tělo nekončí spolu s plavkovou sezónou. Milovníci pohybu s úderem podzimu cvičit nepřestávají, jen přesouvají své aktivity na krytá sportoviště. Mít vyrýsované svaly můžete přece po celý rok. Chcete si dát pořádně do těla a vyzkoušet si třeba i něco nového? Vybrali jsme pro vás čtyři nejlepší fitness centra v Praze, která rozhodně stojí za navštívení, a to nejen díky svému luxusnímu vybavení.

 

Tabata, hardcore, powerplate, kinesis

Jsou vám tyto pojmy dosud neznámé? O důvod víc, proč tyto, ve světě velmi oblíbené lekce, vyzkoušet. Odhalit, co se pod těmito slůvky skrývá, vám pomohou profesionální instruktoři či osobní trenéři v Euforii. V Praze najdete hned čtyři pobočky. A i když se může zdát, že je to velká síť, svým osobním a milým přístupem vás celý tým přesvědčí, že je to pořád malé rodinné fitko. Kromě lekcí, které zahrnují třeba také piloxing, trampolínky, TRX, deepWORK®, bomby, fitbox nebo hit-dance, sem můžete vyrazit do klasické posilovny nebo za odpočinkem do sauny či parní lázně.

 

Kalistenika i tolik opomíjená regenerace pro nejlepší výsledky

Základem každého cvičení je bezesporu kalistenika. Že jste o tom nikdy neslyšeli? Není to ale nic jiného než cvičení s vlastní vahou. A právě takové cviky se čím dál častěji snaží zapojit do tréninku na strojích i trenéři v některých fitness centrech. Příkladem může být komplexní workoutové centrum Trouble Gym na pražském Žižkově, kam můžete mimo jiné zavítat také na aerial hoop nebo dětský parkur a kde vám dokáží, že cvičit s vlastní vahou může být větší zábava, než si myslíte. Z minulosti můžete tohle fitness znát také pod názvem ERS WORKOUT.

 

Součástí celostního tréninku by měla být také často opomíjená regenerace. Na to myslí v Xplore fitness, které najdete v moderních prostorách Nového Kolowratského paláce v Praze Na Příkopě. Kromě krásné posilovny plné moderních strojů a řady skupinových lekcí nabízí možnost využít služeb fyzioterapeuta, masérů či kryoterapii neboli terapii chladem, která podporuje tvorbu kolagenu, zrychluje metabolismus tuků a urychluje hojivé procesy po úrazech.

 

Oblíbí si ho studenti, dospělí i senioři

Ne každý má odvahu cvičit před desítkami lidí, a tak je možnost navštěvovat útulné multifunkční fitness tou ideální volbou. V Praze najdete pod jednou značkou hned dvě taková. Daily Fitness má pobočku na Zličíně nebo na Vyšehradě, a to přímo v Kongresovém centru Praha. Na Vyšehradě je vám k dispozici perfektně vybavená posilovna nebo funkční sál a pro chvíle odpočinku nový relax prostor se saunou a párou. O něco větší je pak fitness na Zličíně, kde vás na ploše větší než 2 600 m2 čeká fitness, ale i sál pro lekce jógy, spinningu, funkčního tréninku nebo TRX. Pro všechny cvičící maminky je pak výhodou dětský koutek. Nechybí ani saunový svět nebo asijské masáže.

 

Netrefili jsme se vám do vkusu nebo lokality? Podívejte se na seznam všech našich provozoven a vyberte si tu, která se vám zalíbí nejvíc.