Právě teď je nejlepší čas říct si v práci o lepší podmínky. Silná ekonomika a málo lidí na trhu práce stojí na straně zaměstnanců. Jak toho využít a získat vyšší plat nebo jiné benefity v práci?

Odkládáme to a raději jen tiše brbláme. Jen málokdy umí Češi sebrat odvahu a jít požádat o víc peněz nebo jiné zvýhodnění v práci. Je to pochopitelné. Člověk se bojí odmítnutí a také pocit, že prosí nadřízeného, není všem zrovna příjemný. Právě teď je ale nejlepší čas udělat ten velký krok a zajít do kanceláře k šéfovi.

Ekonomika roste, lidí bez práce je rekordně málo a firmy musí často i odmítat zakázky, protože jednoduše nemají dost zaměstnanců. „Nejsou prostě lidi,“ zní nejen z personálních oddělení už nějakou dobu. Na trhu je už přes 200 tisíc volných pracovních míst. Pro zaměstnance je to ideální příležitost, aby zašli za nadřízeným a zkusili se domluvit na lepších podmínkách. Stejně tak firmy samy můžou jít vstříc svým nejlepším lidem a nabídnout jim – když ne přidání – nějaký benefit.

Jak tedy na to?
1. Načasujte to. Jak jsme zmínili, současná situace na trhu práce nabízí ideální příležitost, abyste si promluvili se šéfem o vašich pracovních podmínkách. Teď už stačí jen doladit detaily. Čeká vás důležitý mítink? Předveďte se a ukažte, jak jste pro firmu nepostradatelní. Pak zamiřte za šéfem.

2. Připravte se. Dopředu si pořádně rozmyslete, co mu povíte. Jaký je váš přínos firmě? Co mimořádného se vám v poslední době povedlo? Umíte ušetřit firmě peníze? Zvýšili jste si za tu dobu, co na dané pozici pracujete, kvalifikaci? Jednoduše si nachystejte věcné argumenty. Měly by se týkat vaší práce a toho, jak jste pro firmu přínosní. Příběhem o vysněném autě nebo nové hypotéce šéfa nejspíš nepřesvědčíte.

3. Neblázněte. Jistě, lepší chvíle na zvýšení platu nebo nové benefity za posledních několik let nebyla. Neznamená to ale, že je v pohodě chtít přidat třeba o 20 procent. Rozumné je navrhnout přidání o pět až deset procent oproti současné výši platu. Zjistěte si také předem, jak se nyní pohybují příjmy ve vašem oboru a regionu – i to pro vás může být dobrým argumentem.

Je možné, že vám zaměstnavatel nebude chtít nebo moct přidat peníze. V takovou chvíli určitě hned nezačněte hrozit výpovědí. Spíš se zkuste se svým nadřízeným domluvit na nějaké alternativě, kompromisu. Třeba vám může nabídnout nějaký zajímavý benefit, který vám podstatně zpříjemní život. Ať už to bude třeba týden dovolené navíc, nebo třeba příspěvek na volnočasové aktivity.

Nakonec se navíc třeba nezmění částka na výplatní pásce, ale místo toho budete pracovat o několik hodin týdně méně. Nový volný čas pak budete moct využít tak, jak vás baví a naplňuje. Třeba sportem nebo relaxem někde v sauně. Uvidíte, že to stojí za to!